Česky English
Domů O nás O plemeni CC Naše feny Naši psi štěňata Galerie Kontakt odkazy
MEZINÁRODNĚ CHRÁNĚNÁ CHOVATELSKÁ STANICE, Reg. číslo: 843/14  Intro CANE CORSO
Jak to začalo...
Vždycky jsme oba toužili po tom mít doma domácí mazlíčky, zejména psy. Bydleli jsme v malém bytě o dvou místnostech a mít tam společně s morčátky ještě vlastního psa velkého plemene nebylo v té době možné. Když jsme si potom začali pohrávat s myšlenkou výstavby vlastního rodinného domu, bylo jasné, že, když to všechno, co do té doby bylo jen tam někde v říši snů, vyjde, bude s námi    v domě i hafan, velký hafan.:-) V mezičase, kdy se řešily veškeré náležitosti ohledně výstavby domku, otevíraly se na obrazovce našeho notebooku stále častěji stránky o psech. Tehdy se nám před očima objevila říše molossoidních plemen, naprosto kouzelná záležitost, do té doby nepoznaná. Jako takoví nám molossové padli do oka, při čtení si o nich jsme je chtěli mít stále více. Je spousta krásných molossů, tihle psi v sobě spojují sílu, důstojnost, ušlechtilost a vůbec vše, o čem sní každý, kdo má rád psy. Pro nás mělo naprosto kompletní “balíček” superlativů zejména plemeno Cane Corso, o kterém jsme četli stále častěji a sosali jsme všemi smysly snad veškeré dostupné materiály...
Protože máme kamarádku, která je dlouholetou a velice zkušenou chovatelkou jednoho plemene z těch důstojných, majestátných molossoidních krasavců, tyto naše představy jsme s ní stále častěji konzultovali, vypili jsme ji doma snad veškerou kávu... :-) V té době už jsme bydleli v našem vysněném domě, vybaveném dvouplotýnkovým vařičem a zplynovacím kotlem na tuhá paliva.:-) Klidně jsme si mohli pořídit třeba nějaký další kousek zařízení domu, jenže přišla chvíle, kdy jsme uviděli Cane Corso také v jeho reálné podobě a bylo jasno. Tyhle psy chceme, chceme se do budoucna věnovat jejich chovu, chceme, aby byli součástí naší domácnosti, našeho života. Netrvalo dlouho a přivezli jsme si domů chlupatého, všeničícího miláčka, malou Airinku.
Je toho tolik co takovému zvědavému malinkému stvoření chutná - ovladač k televizi zvládl štěněcí věk až ten pátý, tehdy ještě novotou ovoněný gauč dnes už jizvy od psích zoubků, ani při té největší snaze, neschová a našla by se spousta dalších míst, kde se zoubky vyrůstajícího chlupatého člena rodiny podepsaly...:-)
Tohle všechno se ale dá překonat a, protože jsme se do plemene Cane Corso nadobro zamilovali, máme dnes malou chovatelskou stanici, fenky už se s námi mazlí dvě a rozhodně bychom si do budoucna přáli další přírustky do naší smečky... :-)
©Riganonna 2014-2018
O nás